Logo dla kawiarni, restauracji i baru

Logo Twojego lokalu powinno odzwierciedlać jego charakter, niezależnie od tego, czy jest to ekskluzywna restauracja z wyszukanym menu czy bar szybkiej obsługi ze prostym ale świeżym i zdrowym jadłospisem.

Przeczytaj o tym jak projektujemy logo dla gastronomii

Logo przeznaczone dla potrzeb gastronomii powinno być przede wszystkim apetyczne. To nie żart! Jednak czy jest w ogóle możliwe wykonanie smacznego i aromatycznego projektu logo? Jak najbardziej, choć jest to oczywiście przenośnia. Zrealizowaliśmy wiele projektów logo w kraju i zagranicą dla różnych restauracji stworzonych przez ludzi z pasją do gotowania. To wiele lokali, które pomimo licznej konkurencji doskonale sobie radzą i cieszą podniebienia odwiedzających je klientów.

Projekt logo dla restauracji

Logo Twojego lokalu powinno odzwierciedlać jego charakter, niezależnie od tego, czy jest to ekskluzywna restauracja z wyszukanym menu czy bar szybkiej obsługi z prostym ale świeżym i zdrowym jadłospisem. Kreatywnie zaprojektowane logo ma za zadanie zachęcić spragnionego czy też głodnego przechodnia do przekroczenia progu Twojego lokalu. Musi ono zatem przywoływać dobre skojarzenia, wzbudzać zaufanie, nawiązywać do dobrego smaku i pasji z jaką jest prowadzony lokal.

Krakowska kawiarnio-piekarnia Chleb&Kawa z aromatycznym i bardzo prostym jednocześnie logo od Ludio nawiązującym do tradycji (fot. Chleb&kawa)

Otwierając nowy lokal bądź odświeżając wizerunek już istniejącego należy zając się przygotowaniem nowego logo. Znak ten bowiem jest pierwszym elementem, z którym stykają się a następnie zapamiętują klienci. To właśnie za logo kryje się wyjątkowy smak i niezapomniane wrażenia kulinarne Twojej kuchni. Wyróżnienie się spośród wielu innych miejsc i utkwienie w pamięci wydaje się zatem kwestią kluczową w pozyskiwaniu zaufania a następnie lojalności klientów.

Sympatyczna sylwetka świnki i swojska typografia to zwiastun smacznego jadła. (fot. Locha) Projekt logo Ludio.

Logo restauracji umieszczone na mediach społecznościowych przywoła wspaniałe wspomnienia smakowe i zapachowe pozostałe po wizycie w lokalu. Smaku i aromatu klient nie zabierze niestesty ze sobą do domu jednak przyowłujące wspomnienia logo zachęci do powrotu.

Optymistyczne, sympatryczne i aromatyczne logo krakowskiej Cafe Feliz (fot. Cafe Feliz)

Gastronomia to ciężka, codzienna praca. Daje ona jednak wiele satysfakcji, pod warunkiem, że dopisuje klientela. Jednym z elementów, które może pomóc w pozyskaniu konsumentów i ułatwić z nimi kontakt z pewnością jest logo.

Znajomo brzmiąca nazwa, obiecujące, świeże logo to zapowiedź niesamowitych doznań kulinarnych. (fot. San Escobar, Opole)
Logo pasiterii BonBon – elegancki lokal, smaczne i zdrowe desery, proste logo od Ludio (fotn. BonBon, Gdańsk)
Kubek z logo
Kubek z logo od Ludio kawiarni Social Fabric – aromatyczna kawa, miła, swojska atmosfera (fot. Social Fabric Cafe, Dublin Irlandia)

 

Tworzysz nowy lokal? Potrzebujesz niebanalne, wyjątkowe logo?

Napisz do nas! Przygotujemy dla Ciebie fachowe, idealnie dopasowane logo a w razie potrzeby także całą identyfikację wizualną. Profesjonalnie i w atrakcyjnych cenach:

  • banery reklamowe,
  • projekty ulotek, cenników i menu,
  • stronę internetową,
  • materiały na social media,
  • inne projekty.

Napisz do nas