Projekt logo dla kancelarii adwokackiej

Warto zadbać o to, aby logo kancelarii wyróżniało się na tle konkurencji, wyglądało atrakcyjnie, oryginalnie i trafiło do właściwego odbiorcy.

Przeczytaj o tym, jak projektujemy logo dla kancelarii

Logo kancelarii adwokackiej nie tylko nie musi, ale też nie powinno być nudne i stereotypowe. Przesadna powaga i zbyt konserwatywna forma nierzadko bywają śmieszne. Powszechnie znane i popularne symbole kojarzące się z profesją adwokata to wagi temidy, klasyczne paragrafy, greckie kolumny czy pióra. Warto jednak zadbać o to, aby logo kancelarii wyglądało atrakcyjnie i oryginalnie, aby wyróżniało się na tle konkurencji i trafiło do właściwego odbiorcy.

Jakkolwiek formalna i prosta postać logo winna być zachowana, jednak wcale nie musi oznaczać nudy. Pewne cechy, takie jak powaga, profesjonalizm, doświadczenie i solidność powinny znajdować odzwierciedlenie w projekcie. Najczęściej logo kancelarii adwokackiej to graficzna prezentacja inicjału właściciela lub akronim nazwy kancelarii. Monogram skomponowany w nieoczywisty, pomysłowy sposób w precyzyjnie dobranych kolorach potrafi zatrzymać oko obserwatora.

Dobrze jest, gdy logo wyróżnia się w ciekawy sposób. Świetnie, gdy w świat adwokackiej identyfikacji wizualnej wprowadza jakiś interesujący, nieoczywisty akcent. Dla jednej z kancelarii notarialnej działającej na Pomorzu wykonaliśmy logo, w którym wykorzystaliśmy tzw. przestrzeń negatywną. Litera „N” wpisana w odcisk pieczęci tworzy prosty, jednak zajmujący wizualnie symbol. Projekt został wyróżniony w artykule Letter „N” Logo Design – 20 Noteworthy Examples międzynarodowego serwisu designrshub.com skupiającego społeczność grafików.

logo-kancelaria-adwokacka

Jak można się domyśleć, logo kancelarii prawnej umieszcza się przede wszystkim na oficjalnych dokumentach. Widnieje na wizytówkach, teczkach, poważnych aktach i innych ważnych papierach.  Jednak nie jest wcale powiedziane, że są to jedyne miejsca.  Jedno z naszych pierwszych projektów, logo kancelarii PMR umieszczone zostało na samochodzie rajdowym, na którym też musiało się dobrze prezentować. Trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność – logo na radzie? Czemu nie!

Źródło PMR Kancelariaźródło Kancelaria PMR

Zaskakujące może się okazać, że logo dla kancelarii wcale nie jest jest skazane na stonowane, przygaszone kolory. Kancelarie zakładają także kreatywni i nieszablonowi pasjonaci. Aby nadać świeżości i lekkości stosujemy także jaskrawe, niemal krzykliwe barwy. Przykładem jest logo dla kancelarii kreatywnej oraz rachunkowej.

logo-dla-kancelarii-prawnejlogo kancelarii rachunkowej

Największą grupę projektów logo dla kancelarii prawnych stanowią inicjały właścicieli. Wskazane w tej branży jest, aby w identyfikacji wizualnej zachować prostotę, minimalizm ale, co też niezmiernie ważne oryginalność. Jeśli klient sobie życzy, w logo może znaleźć się temida, paragraf czy inny symbol związany z branżą.galeria projektów logo kancelarii

Wybrane projekty logo dla kancelarii wykonane w studio Ludio

 Zapraszamy do współpracy jeśli potrzebujesz logo dla swojej kancelarii.
Napisz do nas