Stworzenie własnej, rozpoznawalnej marki nie jest łatwą sprawą, gdyż poza przyjrzeniem się konkurencji i przygotowaniem unikalnej oferty trzeba jeszcze umieć ją sprzedać. Niewątpliwie elementem skutecznego marketingu jest wykorzystanie identyfikacji wizualnej. Materiały reklamowe, zarówno gadżety, jak i broszury wyposażone w logo są elementem budowanie wizerunku przedsiębiorstwa na rynku. Tworzenie logo samodzielnie bądź zlecanie tego niesprawdzonym firmom wiąże się z możliwością popełnienia kardynalnych błędów, które skutkować będą tym, że projekt trzeba będzie wykonywać od nowa. Nasze studio graficzne cieszy się dużą renomą i swoje usługi poleca również firmom z Łodzi.

Dużą wagę przywiązujemy do detali, wszak w projekcie logo każdy szczegół ma znaczenie. Kierujemy się tu dziesięcioma elementami niezbędnymi do jego wykreowania, które są składowymi księgi znaku. Jest ona niezbędna do rejestracji logo firmy i znaku towarowego w Urzędzie Patentowym. Zawiera bowiem genezę jego powstania, a więc wszystkie aspekty działalności czy inspiracje np. dotyczące lokalizacji, które miały wpływ na powstanie sygnetu, czyli graficznej wersji logo, a także jego typografii. Pomysł na stworzenie logo może być całkowicie oderwany od branży, w jakiej działa firma. Dlatego szwalnicza niekoniecznie musi reklamować się przy użyciu igły i nitki albo motka czy krosna. Jeśli za powstaniem nazwy stoi np. zmodyfikowana nazwa dzielnicy miasta, to na projekcie logo może znaleźć jego charakterystyczny punkt.

Tworzymy loga dla firm

Wiemy, jak istotne znaczenie ma ponadczasowy charakter logo, dlatego nasze projekty tworzymy z myślą o wieloletnim wykorzystaniu. Firmy o ugruntowanej pozycji na rynku nie zmieniają swojego logo, chyba że jest ono źle zaprojektowane. Jednak w takiej sytuacji możliwe jest dokonanie jego modyfikacji w ramach przyjętych norm. Logo firmowe używane w wiadomości e-mail do Klientów musi mieć takie same proporcje, jak to, które widać na szyldzie sklepu czy stronie internetowej. Uchybienia w tym zakresie powodują, że firma postrzegana jest jako mało profesjonalna. Projektowanie logotypów w sposób kompetentny eliminuje możliwość zaistnienia nieprawidłowości, a każde wykorzystanie znaku firmowego, jak i całego logo jest dokładnie przemyślane i opisane. Łódź jest miastem, które stale się rozwija. Dlatego, aby nadążać za rosnącą konkurencją należy umocnić rangę swojego przedsiębiorstwa, a optymalizacja w zakresie graficznej wersji strony internetowej czy broszur ofertowych jest bardzo istotna. Nawet banery reklamowe wyświetlające się w sieci powinny być opatrzone logo, które nie może w żaden sposób odbiegać od tego prezentowanego na stronie. Częstym błędem jest korzystanie z niewłaściwych programów w zakresie zmiany rozmiaru logo, co skutkuje widocznymi w powiększeniu pikselami. Tworzenie logo dla firm w naszym studiu graficznym oparte jest na wektorowej obróbce grafiki, tak by mogło być dostosowane do wybranego medium, a jednocześnie nie traciło na najwyższej jakości.